FATIH YILDIZ Banner
FATIH YILDIZ

FATIH YILDIZ

Kadıköy, İstanbul, TR
FATIH YILDIZ Banner
FATIH YILDIZ

FATIH YILDIZ

  Kadıköy, İstanbul, TR

Highlights

Bir insanın kaderini aile bireyleri belirler. Mesela annenizden yediğiniz bir terlik sonrası yaşayacağınız şokun etkisi, ancak iyi bir kaleci olursanız geçer. Fatih, ne zaman ortaya çıktığı bilinmeyen ve tıp dilinde “Babalarus gülmezus” hastalığından mustarip babasını bu illetten kurtarabilmek için uzun süren tedaviler uygular. Tedavinin belirli aşamaları vardır. Bu aşamalardan biri de komikli videolar çekip hastaya izletmektir. Bu alanda derin araştırmalar yapan Fatih, yavaş yavaş yeni formüller geliştirmeye, Uzakdoğu’dan getirttiği Edius, After Effect, Premiere gibi programları kullanmaya başlar. Başlarda tedaviye “HasbünAllaaaah, elimin tersindesin yada dayak mı istiyorsun” gibi cevaplar alır. Yılmadan devam eden Fatih, daha sonra tiyatro ilacını keşfeder ve eğitimlerini almaya başlar. Babası için küçük oyunlar hazırlayan fedakâr evlat, oyunlarının sonunda çok sayıda terlik, fındık-fıstık vb. maddelerin hışmına uğrar. Zaman geçmiş, Fatih buluğ çağına ermiştir. Artık geleceği için bir meslek seçmek zorunda olan çocuk, babasıyla mesleği arasında kalır. Ve sonunda babası gibi gülememe hastalığına yakalanan insanlara yardım elini uzatabilmek için akademik kariyer yapmaya karar verir ve sırasıyla Niğde Üniversite Radyo Televizyon Teknolojisi bölümünde ön lisans, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesinde ise lisans eğitimini tamamlar. Bununla yetinmeyen genç Fatih, Bahçeşehir Koleji’nde bildiklerini başka gençlerle paylaşmaya karar verir ve dersler vermeye başlar. “Hazır sektöre girmişken evden de bir şeyler yapıp para kazanıyım bari” diyen bu girişimci arkadaş, TRT, Show Tv, Star Tv, Kanal D ve ATV gibi çeşitli kanallarda seslendirme ve kurgu yönetmenliği yapar. Bir süre sonra “OO moruk iyiymiş yaaa” moduna giren genç git gide kendini geliştirir ve hatta Trt Belgesel kanalında yayınlanan Hidayet Yolu ve Günde Bir Dolar, isimli yapımlarda yabancı karakterleri seslendirir. TRT Haber’ de yayınlanan Kaos Hattı ve Yoldan Çık, Trt Belgesel’ de yayınlanan Amerikan Rüyası, Günde Bir Dolar ve Pazarlar gibi yapımların kurgu yönetmenliğini yapmakta olan bu deli çocuk hızını alamayıp (Website hidden) ve (Website hidden) gibi projeler başlatır. İstanbul’da yaşayan bu arkadaş, küçükken başladığı serüvene hala devam etmektedir. Ha! Bu arada; Fatih’in babası hala “Babalarus Gülmezus” hastalığından kurtulamamıştır.

Languages

Turkish

Accent

Turkish

Ages

Teen

Special Skills

Audiobooks, Business, Cartoons, Documentaries, Educational, Internet, Movie Trailers, Podcasting, Radio, Telephone, Television, Videogames

Experience

TRT BELGESEL
TRT Haber
TRT Belgesel
Kanal D
Atv
Star Tv

Credentials

Education

Nigde Üniversity Radio Television Technology
Kocaeli Üniversity Radio Cinema Television

Studio

 • Microphone

  Rode NT1-A

 • Computer & Software

  Mac Pro

 • Special Equipment

  Rode pop filter

 • Delivery Methods

  Skype, mail

 • Turnaround Time

  24 hours

Payment Terms

Hire FATIH as a voice actor. Payment is made through Voices.com SurePay, an escrow service that guarantees your work is done to your satisfaction. Send payment securely by Visa, Mastercard or PayPal through Voices.com then download your files from the website.

Watch a video to see how to make a payment

Next Steps

To contact FATIH YILDIZ about your project, request a quote today. We'll walk you through the process step-by-step. It's fast and easy.

Watch a video and learn how to request a quote

 • Hire FATIH YILDIZ as a voice actor. Working with FATIH YILDIZ is fast and easy. We'll walk you through the process step-by-step.
  Request a quote for your project today.